DOLAR 28,9323 0.17%
EURO 31,6484 0.1%
ALTIN 1.868,430,56
BITCOIN %
İstanbul

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bosch çalışanlarının iyilik hareketi ve Nilüfer Belediyesi’nin iş birliğiyle İpek Özel Eğitim Okulu bahçesi yenilendi.
  • UlusHaberi
  • Gündem
  • Bosch çalışanlarının iyilik hareketi ve Nilüfer Belediyesi’nin iş birliğiyle İpek Özel Eğitim Okulu bahçesi yenilendi.

Bosch çalışanlarının iyilik hareketi ve Nilüfer Belediyesi’nin iş birliğiyle İpek Özel Eğitim Okulu bahçesi yenilendi.

Bursa’daki Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikasında çalışanların bağışta bulunarak katıldıkları ‘İyilik Atölyeleri’nde toplanan gelir, özel gereksinimli çocukların eğitim gördüğü İpek Özel Eğitim Okulu’na bağışlandı. Bosch fabrikasının da katkıda bulunduğu bağışla okulun etkinlik odaları yenilendi. Bursa Nilüfer Belediyesi okul bahçesinin altyapısını yeniden düzenlerken, engelli çocukların kullanımına uygun oyun grupları ve Trafik Eğitim Pistinde kullanmak üzere akülü araçlar Bosch tarafından tedarik edildi.

ABONE OL
Mayıs 10, 2022 12:36
Bosch çalışanlarının iyilik hareketi ve Nilüfer Belediyesi’nin iş birliğiyle İpek Özel Eğitim Okulu bahçesi yenilendi.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa – Bosch Grubu’nun mobilite çözümleri sektörü için üretim yapan Bosch Fabrikası, 50 yıldır önemli bir üretim ve teknoloji üssü olarak şehir ekonomisine katkılarda bulunuyor. Yarım asırdır Bursa’da dizel ve benzinli sistemler için enjektör üreten Bosch Güç Aktarma Çözümleri fabrikasının 7.000’in üzerindeki çalışanıyla birçok alanda sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunuyor.

Bosch Bursa Fabrikası çalışanlarının görev aldığı gönüllü kulüplerden biri olan Birİz Sosyal Sorumluluk Kulübü, topluma ve ülkenin geleceğine ‘anlamlı izler’ bırakmak üzere çalışmalar yapıyor. Toplu etkinliklerin gerçekleştirilemediği salgın döneminde de faaliyetlerine ara vermeyip dijital platformlar üzerinden projeler geliştiren kulüp üyeleri, ihtiyaç sahibi eğitim kurumlarına bağış yapmak üzere dijital İyilik Atölyeleri düzenledi. Yaratıcı okuryazarlık, stres yönetimi, iletişim, dağ yürüyüşü, nefes atölyesi, meyve ağacı yetiştiriciliği, karavan yaşamı gibi başlıklar altında 35 gönüllü çalışan tarafından 35 farklı atölye çalışması gerçekleştirildi. Bu atölyelere, toplam 824 Bosch çalışanı, bağışta bulunarak katıldı. Atölyelerden elde edilen bağışa ek olarak Bosch fabrikasının da önemli ölçüde gerçekleştirdiği bağışla sağlanan tüm gelir, özel gereksinimli çocukların eğitim gördüğü İpek Özel Eğitim Okulu’na bağışlandı.

Bursa Nilüfer Belediyesi okul bahçesinin altyapısını yeniden düzenlerken, Bosch tarafından yapılan bağışla okulun içindeki etkinlik odaları yenilendi, engelli çocukların kullanımına uygun oyun grupları ve bahçede bulunan Trafik Eğitim Pistinde kullanmak üzere akülü araçlar tedarik edildi.

Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut, özellikle eğitimde fırsat eşitliği ve dezavantaj yaşayan çocukların eğitim hayatlarının desteklenmesi konusunda çalışanların gösterdikleri duyarlı yaklaşımın kendilerini çok duygulandırdığını belirterek, “Çalışma arkadaşlarımız adil ve kapsayıcı bir dünya için sorumluluk taşıdıklarına inanarak, son derece anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Biz de fabrika yönetimi olarak onların bu duyarlı yaklaşımlarını desteklemekten büyük mutluluk duyduk. Özel eğitim gereksinimi olan çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğun nedeni olmak, hepimize çok iyi geldi. Yeni oyun bahçelerinin, çocuklarımıza, 23 Nisan ve bayram hediyesi olarak mutluluk getirmesini diliyoruz” diye konuştu.

İpek Özel Eğitim Okulu Müdürü Adem Çelik de yaptığı konuşmada, “Özel plan ve programlarla eğitim yapılan okulumuzda çalışmalarımız, Temel Yaşam Becerileri ve Sosyal Yaşam Becerileri etrafında kümeleniyor. Beceri kazanımlarında öğrencilerin isteyerek severek çalışmalara katılmaları açısından oyunlu eğlenceli etkinlikler ön plana çıkıyor. Bu bakımdan Oyun Parkı, trafik eğitim pisti ve akülü arabalar, bizim için birer ders yapma alanı. Fırsat eşitliğinin ve kapsayıcı eğitimin tam anlam bulduğu özel gereksinimli öğrencilerimize, öğretmenlerimizle, idaremizle gösterdiğimiz hassas gayretlere, koca yürekli Bocsh çalışanları da el verince bu muazzam iyilik eseri ortaya çıktı. Bu eserin ortaya çıkmasında emekleri olan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası Ticari Genel Müdürü Karin Gilges, Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut ve İyilik Atölyesi üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Topluma ve çalışanlara fayda sağlayacak projelere devam

Kendilerini, toplumda olumlu bir değişim yaratmak için çalışan ‘sosyal girişimciler’ olarak tanımlayan Bosch çalışanları, sosyal sorumluluk kulübünün dışında; çevre kulübünden arama kurtarmaya, Türk Sanat Müziğinden, tiyatroya, spordan hayvan dostlarına kadar 20’ye yakın farklı alanda gönüllü faaliyetler sürdürmeye devam ediyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.