DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19758961,83%
İstanbul
31°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ARDA EREL’İN  GÖRMEZDEN GELİNENLERE AYNA TUTTUĞU ROMANI “ANNEMİN BİLMEDİĞİ HER ŞEY”  İNKILÂP KİTABEVİ İMZASIYLA RAFLARDA!
  • UlusHaberi
  • Yaşam
  • ARDA EREL’İN GÖRMEZDEN GELİNENLERE AYNA TUTTUĞU ROMANI “ANNEMİN BİLMEDİĞİ HER ŞEY” İNKILÂP KİTABEVİ İMZASIYLA RAFLARDA!

ARDA EREL’İN GÖRMEZDEN GELİNENLERE AYNA TUTTUĞU ROMANI “ANNEMİN BİLMEDİĞİ HER ŞEY” İNKILÂP KİTABEVİ İMZASIYLA RAFLARDA!

Kişisel gelişim ve insan psikolojisi üzerine yazdığı kitaplarla tanınan Arda Erel, bu kez bir adamın kendini arayışını ele aldığı roman türündeki “Annemin Bilmediği Her Şey” eseriyle okurlarının karşısına çıkıyor. Arda Erel, İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini alan “Annemin Bilmediği Her Şey”de toplumsal sorunlara da mercek tutarken, yüzünü hayat koşturmacasında görmediğimiz ya da görmezden geldiğimiz konulara çeviriyor.

ABONE OL
Temmuz 18, 2022 14:02
ARDA EREL’İN  GÖRMEZDEN GELİNENLERE AYNA TUTTUĞU ROMANI “ANNEMİN BİLMEDİĞİ HER ŞEY”  İNKILÂP KİTABEVİ İMZASIYLA RAFLARDA!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Arda Erel, yeni kitabı “Annemin Bilmediği Her Şey”de aile kavramı, sosyal statü, ötekileştirilmek, yok sayılmak, kendine yabancılaşmak, çaresiz hissetmek, benliğini yitirmek gibi insanın kaybolmaktan korkarak halının altına süpürdüğü sorunları konu alıyor. İnsana, en insanî olana ayna tutan Arda Erel, “Annemin Bilmediği Her Şey”de halının altına süpürülen ne varsa bulup çıkarırken, bunları kelimelerle ince ince işliyor.

Okurlarını sonu kaybolmaya değil, kendini bulmaya çıkan bir yolda derinlemesine sorgulatan “Annemin Bilmediği Her Şey” toplumsal baskılara ve insana dayatılan tüm zorbalıklara da bir başkaldırı romanı olarak okurlarının karşısına çıkıyor. İnkılâp Kitabevi imzası taşıyan “Annemin Bilmediği Her Şey” alt metni oldukça katmanlı olan, aynı zamanda yer yer yazarının yaşamından da izler taşıyan, görmezden gelinenlerin gün yüzüne çıkarıldığı bir eser sunuyor.

Arda Erel, sessiz bir çığlık etkisi yaratmayı hedefleyen “Annemin Bilmediği Her Şey” romanıyla varlığı kabul edilmek istenmeyenlere ışık tutarken, çoksesli bir koronun izlerini edebî diliyle dokuyarak okurlarının beğenisini kazanmayı bekliyor.

Arka Kapak Yazısı

“Zorbalık ve yabancılaşma, benim çocukluğumdan itiba­ren bildiğim ve kendi içimde debelendiğim bir konuydu. Bu yüzden romanda bazen vardım. Bazense hiç yoktum.

Bazı yazarların romanları böyledir.”

Arda Erel

Toplumsal normlara ince bir başkaldırı…

 

Bir sabah uyandığınızda hafızanızı kaybetmiş olsaydınız ne yapardınız? Nasıl bulurdunuz benliğinizi? İnsan, başkalarından dinleyerek ne kadar tanıyabilir kendini? Herkes her şeyi anlatır mı yoksa işine geldiği kadarını mı söyler? Kendini, ailesini, yaşadığı ülkeyi unutan biri için her şeyin eskisi gibi olması mümkün müdür?

 

Zihninde gezinen bir kurt gibi onu yiyip bitiren soruların ortasında kendini arıyordu Altan. Hiçbir şey hatırlamıyordu ve herkes farklı bir şey söylerken daha beter kaybolduğunu hissediyordu. Kime inanacağını ve doğrunun ne olduğunu sorgularken, ona gerçeği kim anlatacaktı?

 

Arda Erel, Annemin Bilmediği Her Şey ile bir adamın kendini bulmaya çalışmasının izinde kolektif ve bireysel hafızayı, toplumsal sorunları, aile olmayı, sosyal statüleri, baskıları, ötekileştirilmeyi, yok sayılmayı, yalnızlaştırılmayı, kendine yabancılaşmayı derinlemesine sorguluyor. Şimdi ezberlerinizi unutun; bu kitap, tüm bildiklerinizi yeni baştan yazmaya geliyor…

 

“Arda Erel, Annemin Bilmediği Her Şey ile bu kez ‘çekirdek aile’ kavramını cesur bir edebi dille kabuğundan ayırıp okurun önüne sermiş. Dokunulmayana dokunmuş ve görmezden gelinene çevirmiş bakışlarını. Roman, aileye ve topluma bakış açısıyla çoksesli bir koro, sarsıcı üslubu ve çıplaklığıyla hüzünlü ama unutulmayacak bir senfoni niteliğinde.”

Jale Demirdöğen

 

“Kimlik ve toplumsal hafıza hakkında güçlü ve isyankâr bir roman. Edebiyat dünyamızda bir zafer işareti…”

Emre Kalcı

 

Yazar Hakkında

Arda Erel 7 Ağustos 1995 tarihinde İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren günlükler tutup, yazılar yazmaya başlayan Erel, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Yazılarını ilk önce dijital platformlarda yayımlayan yazar büyük ilgi gördü ve daha sonrasında yayınevlerinin dikkatini çekti. Psikoloji, toplumbilim ve felsefeyle ilgilenen Erel’in ilk aforizma kitabı Senin İçin 2016 yılında, ilk deneme kitabı Arayış 2017 yılında, ikinci aforizma kitabı Kendine İyi Bak 2018 yılında ve ilk psikolojik romanı Sarsıntı 2019, ikinci romanı Yüz Yüze 2020 yılında, ikinci deneme kitabı Konuşamadığımız Ne Varsa 2021 yılında yayımlandı. Avrupa’da da Türkiye’de de çeşitli söyleşilere katılan Erel’in kitapları, uzun süre çok satanlar listesinde yer aldı ve yazarın ismini geniş kitlelere duyurdu.

Arda Erel, Galatasaray Üniversitesi’nde sosyoloji alanında yüksek lisansını tamamladı.

 

Künye

Tür: Roman

Yayın Direktörü: Gülşen İşeri

Yayıma Hazırlayan: Gizem Demir

Editör: Emre Kalcı

Kapak Resmi: Gilas Coşkun

Kapak Tasarımı: Gilas Coşkun

Sayfa Tasarım: Aslı Varol

Sayfa Sayısı: 252

Kitap Ebadı: 13,5 x 19,5

İç Sayfa: III. Hm Enzo, 52 gr

Kapak Kâğıt Cinsi: Amerikan Bristol 230 gr

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.