DOLAR 32,2038 -0.01%
EURO 35,0239 0.03%
ALTIN 2.502,680,10
BITCOIN 2154279-0,49%
İstanbul
20°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Masdaf, Sürdürülebilirlik Odaklı Servis Hizmetleri ile Dünya Kaynaklarını Koruyor
  • UlusHaberi
  • Gündem
  • Masdaf, Sürdürülebilirlik Odaklı Servis Hizmetleri ile Dünya Kaynaklarını Koruyor

Masdaf, Sürdürülebilirlik Odaklı Servis Hizmetleri ile Dünya Kaynaklarını Koruyor

Pompa sistemleri sektörünün öncü markası Masdaf, çevreci ürün ve hizmetleri ile dünya kaynaklarını ve iklimini korumayı hedefliyor. “Pompa sistemlerinde verimliliği sürdürülebilir kılmak için mevcut pompaların periyodik bakımlarının yapılarak, sistemin yüksek verimde çalışması sağlanmalı” diyen Masdaf Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Hüseyin İpekoğlu, Masdaf servis organizasyonu kapsamında sunulan periyodik bakım hizmetleri ile hem su kaçaklarını önlediklerini hem de sistemin verimliliğini artırıp, enerji tüketim maliyetlerini düşürdüklerini açıkladı.

ABONE OL
Ağustos 25, 2022 11:55
Masdaf, Sürdürülebilirlik Odaklı Servis Hizmetleri ile Dünya Kaynaklarını Koruyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yenilikçi çözümleri ile yarım asırdır pompa sektörüne öncülük eden Masdaf, sürdürülebilirlik odaklı servis hizmetleriyle de sektörde fark yaratmaya devam ediyor.

Sürdürülebilirliği, çevreci su teknolojilerinin AR-GE’sinden servis hizmetlerine kadar tüm iş süreçlerine entegre etmeye odaklanan Masdaf, karbon ayak izini düşürmeyi ve iklim krizinin etkilerini azaltmayı hedefliyor.

Pompa sistemlerinin dünyanın enerji sarfiyatındaki payı yüzde 20

Dünya genelinde enerji emtia fiyatlarında yaşanan hızlı yükseliş ve küresel ısınma tehlikesi nedeniyle enerji tasarrufunun günlük yaşamdan sanayi kuruluşlarına kadar her alanda büyük önem kazandığını belirten Masdaf Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Hüseyin İpekoğlu, pompa sektörünün dünya enerji sarfiyatındaki payı ve önemi hakkında açıklamalarda bulundu:

“Binalarda, sanayide, altyapı uygulamalarında, su temininde, atık su uygularında ve ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinde kullanılan pompa sistemlerinin enerji sarfiyatı, dünyadaki enerji sarfiyatının yaklaşık yüzde 20’sine denk geliyor. Pompalar tarafından tüketilen enerji, endüstrilerde tüketilen elektrik enerjisinin ise ortalama yüzde 30’una tekabül ediyor.

Verimliliği sürdürülebilir kılmak için periyodik bakım önemli

Pompa sistemlerinde verimliliği sürdürülebilir kılmak için mevcut pompaların periyodik bakımlarının yapılması gerekiyor” dedi.

“Sistem verimliliğini artırıp, enerji tüketim maliyetlerini düşürüyoruz”

Masdaf servis organizasyonu kapsamında sunulan periyodik bakım hizmetlerinin enerji ve su krizi ile mücadeledeki önemine dikkat çeken Hüseyin İpekoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“Konut, endüstri ve altyapı gibi farklı alanlarda kullanılan pompa teknolojilerinde işletme koşulları nedeniyle zaman içerisinde arızalar meydana gelebiliyor. Bir pompanın 10 yıllık ömrü boyunca ilk yatırım maliyeti ve onarım giderleri, toplam masrafının yüzde 10’u ila 15’ini oluşturuyor, geriye kalan giderler ise enerji tüketiminden kaynaklı oluyor. Bu nedenle teknolojik ölçü, kontrol ve takip cihazları kullanarak sunduğumuz periyodik bakım hizmeti, işletmelerin enerji giderlerinin kontrol altında tutulması açısından büyük önem taşıyor. Bakım hizmeti kapsamında çalışan ekipman ve cihazların verimini ölçüp, oluşabilecek arızaları önceden tespit edebiliyoruz. Böylece hem su kaçaklarını önlüyoruz hem de sistem verimliliğini artırıp, enerji tüketim maliyetlerini düşürüyoruz” dedi.

Masdaf, Türkiye genelindeki 80 yetkili servisi ve 300’e yakın tecrübeli servis personeli ile çözüm ortağı olduğu projelerde sistemin daha verimli çalışmasını sağlayarak, yüksek katma değer sunmaya devam ediyor.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.